Mała Encyklopedia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 13
» Najnowszy użytkownik: olipoz
Nawigacja
Port Lotniczy Chicago-O’Hare

Port lotniczy Chicago-O’Hare – międzynarodowy port lotniczy położony 27 km na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta, w stanie Illinois, w USA. Jest głównym węzłem linii lotniczych United Airlines. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego Edwarda „Butcha” O’Hare.
Obecnie, port lotniczy O’Hare nadal jest drugim co do wielkości przewozów portem lotniczym USA i trzecim na świecie, obsługując w 2006r. 76 248 911 pasażerów.

Port lotniczy ma trzy pary równoległych dróg startowych, docelowo dróg ma być 8 (6 równoległych i para równoległych do siebie, pod kątem do pozostałych, bez krzyżowania, podobnie do układu portu lotniczego Dallas/Fort Worth). O’Hare ma 4 terminale lotnicze, z czego jeden obsługujący wyłącznie ruch międzynarodowy. Docelowo ma być wybudowany osobny nowy kompleks terminali z własnym dojazdem od zachodu.

Z portu lotniczego O’Hare korzystają regularnie 42 pasażerskie linie lotnicze oraz 27 linii cargo.
Port O’Hare jest dobrze skomunikowany z centrum Chicago dzięki lotniskowej podziemnej stacji metra w Chicago. Darmowa przesiadka pozwala na dojazd metrem także do portu lotniczego Midway, jak i do wszystkich stacji metra w Chicago.

Powrót do listy
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?